Dostarczenie skórze składników aktywnych drogą iniekcji to najlepszy sposób na dogłębne odżywienie tkanki. Zabieg, który to umożliwia, nazywany jest mezoterapią igłową. Można skorzystać z niego w większości klinik medycyny estetycznej. Dowiedz się więcej o mezoterapii igłowej i poznaj jej zalety.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, oferowany m.in. w Klinice Miracki Królewska 18 w Warszawie. Jego celem jest dostarczenie do skóry wybranych substancji odżywczych. Preparat wprowadzany jest do mezodermalnej (środkowej) warstwy skóry, stąd nazwa zabiegu. Mezoterapia igłowa charakteryzuje się dwoma mechanizmami działania. Pierwszym z nich jest dostarczenie skórze cennych składników aktywnych o określonych właściwościach. Drugi to pobudzenie procesów regeneracyjnych. Podczas iniekcji w skórze powstają drobne uszkodzenia, które stanowią dla organizmu sygnał do rozpoczęcia produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i elastyczność, a drobne zmarszczki zostają spłycone.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest przez lekarza i polega na wykonaniu serii drobnych nakłuć przy pomocy cienkiej igły. Podczas zastrzyków do skóry wprowadzane są składniki aktywne o określonym działaniu. Lekarz starannie wybiera preparat, uwzględniając wiek i potrzeby Pacjenta. Procedurę poprzedza zastosowaniem kremu znieczulającego. Koktajl odżywczy wprowadzany jest zazwyczaj w kilku lub kilkunastu punktach na twarzy na głębokość 2–3 mm. Zastosowane substancje wnikają bezpośrednio do skóry, gdzie mogą od razu rozpocząć swoje działanie.

W jakim wieku można wykonać mezoterapię igłową?

Iniekcyjna aplikacja składników aktywnych wykonywana jest nie tylko u osób dojrzałych, ale też u młodych, które chcą poprawić kondycję skóry i opóźnić proces starzenia. Przed mezoterapią igłową odbywa się oczywiście konsultacja, która pozwala lekarzowi zakwalifikować Pacjenta do procedury. Mezoterapia igłowa ma niewiele przeciwwskazań. Nie wykonuje się jej jednak u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób uczulonych na składniki preparatu. Przeciwwskazaniem jest również menstruacja, stan zalany na leczonym obszarze, przyjmowanie leków zaburzających krzepnięcie krwi, ciężkie choroby przewlekłe.

Zalety mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa doskonale poprawia kondycję cery – nie tylko ją odmładza, ale też nawilża i odżywia. Jej działanie zależy w dużej mierze od użytego preparatu. Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki, poprawia elastyczność skóry, nawilża. Mezoterapia kolagenowa z kolei ma silne właściwości regeneracyjne – nie tylko pobudza produkcję kolagenu, ale też szybko uzupełnia jego ubytki. W zabiegach iniekcyjnych na twarz wykorzystuje się również witaminę C, która ma silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu chroni skórę przed działaniem wolnych rodników.

Dzięki dostarczeniu składników odżywczych bezpośrednio do skóry mezoterapia igłowa może w krótkim czasie zniwelować niekorzystne działanie szkodliwych czynników, takich jak: suche powietrze, dym papierosowy, stres czy niewyspanie. Dzięki pobudzeniu procesów regeneracyjnych w skórze, efekty zabiegu są bardzo naturalne i utrzymują się przez długi czas.

Szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej? Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Tekst promocyjny