Wiele razy ból gardła kojarzy się z objawami przeziębienia lub grypy, ale czasem może też boleć ucho. Może to być również oznaka zapalenia migdałków. Inną dolegliwością powodującą ból gardła może być mono, infekcja, na którą zapadają zwykle nastolatki. Choroba ta łatwo rozprzestrzenia się przez ślinę.

Glejowe ucho powoduje tymczasową utratę słuchu

Glejowe ucho to stan, który występuje, gdy płyn gromadzi się w uchu środkowym. Płyn ten nie powoduje bólu, ale może wpływać na słuch dziecka. Wiąże się to również z problemami z mową i językiem. Jednak większość dzieci odzyskuje słuch po usunięciu płynu. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma ucho klejone, umów się na wizytę z lekarzem dziecka.

U dzieci z uchem kleistym występuje słabo nasilone zapalenie ucha środkowego spowodowane bakteriami obecnymi w płynie. U niektórych dzieci w wyniku tego stanu mogą wystąpić nawracające ostre infekcje ucha. Ucho kleiste zwykle dotyka dzieci w wieku od około czterech do sześciu lat. Dzieci, które uczęszczają do żłobka lub przedszkola są w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na tę chorobę.

Istnieje wiele przyczyn ucha kleistego, w tym alergie, trwająca infekcja ucha oraz bierne palenie. Dzieci z mniejszym przewodem Eustachiusza lub rozszczepem wargi i podniebienia są również bardziej narażone na wystąpienie ucha kleszczowego niż inne dzieci. Nie ma lekarstwa na ucho klejowe, ale można je leczyć paracetamolem, aby złagodzić objawy.

Dzieci z uchem klejowym mogą mieć opóźnioną mowę lub zastępować dźwięki mową. Objawy i rozwój mogą się różnić w zależności od dnia, ale ogólnie rzecz biorąc, dzieci z uchem klejowym powinny mieć trzy lub cztery słowa do pierwszego roku życia. Do czasu, gdy osiągną wiek kilkunastu lat, powinny mówić około 20 słów i dwuwyrazowych zwrotów. Do dwóch lat powinny mówić około 50-60 słów i mieć zdania składające się z trzech do czterech słów.

Zapalenie migdałków powoduje infekcje uszu

Zapalenie migdałków powoduje infekcje uszu poprzez zapalenie migdałków, które są dwoma gruczołami znajdującymi się z boku gardła. Chociaż jest to bardziej powszechne u dzieci, może również dotyczyć dorosłych. Stan ten jest spowodowany przez bakterie i wirusy i może trwać przez kilka dni lub tygodni. Ważne jest, aby udać się do lekarza, aby upewnić się, że zapalenie migdałków jest prawdziwym problemem.

Objawy zapalenia migdałków obejmują ból gardła, kaszel i gorączkę. U niektórych osób występują również obrzęknięte węzły chłonne i białe plamy na migdałkach. Infekcja może również prowadzić do wysokiej temperatury i trudności w przełykaniu. Lekarz będzie mógł zdiagnozować zapalenie migdałków za pomocą zdjęć rentgenowskich. W większości przypadków zapalenie migdałków jest spowodowane przez wirus.

Chociaż zapalenie migdałków może być samoograniczone, samodzielne leczenie nie jest zalecane. Specjalista laryngolog może postawić właściwą diagnozę i przepisać Ci odpowiednie leki. Po postawieniu właściwej diagnozy, leczenie jest łatwe. Zapalenie migdałków może być spowodowane przez bakterie lub wirus, które są zaraźliwe i mogą być przenoszone z osoby na osobę poprzez bliski kontakt fizyczny.

Leczenie zapalenia migdałków może obejmować antybiotyki lub usunięcie chirurgiczne. Niektórzy lekarze stosują techniki minimalnie inwazyjne, dzięki którym zabieg jest mniej bolesny. Jeśli zapalenie migdałków jest spowodowane przez wirus, może być leczone lekami przeciwwirusowymi.

GERD powoduje infekcje ucha

Infekcje ucha z gardła mogą być częstym objawem GERD. Ważne jest, aby zidentyfikować ten stan tak szybko, jak to możliwe. Jeśli masz skłonność do infekcji ucha, powinieneś zobaczyć swojego gastroenterologa. Nieleczona GERD może skutkować długotrwałymi komplikacjami. Może również prowadzić do zapalenia przełyku lub raka przełyku. Do innych objawów GERD należą: guzek w gardle lub stałe uczucie kaszlu i przełykania.

Diagnoza GERD rozpoczyna się od badania fizycznego i reakcji na leki. Bardziej szczegółowe badania mogą obejmować badanie endoskopowe. Polega ono na wprowadzeniu do przełyku długiej rurki z kamerą. Inne badania mogą obejmować zdjęcie rentgenowskie i 24-godzinną sondę pH. U niektórych pacjentów mogą również wystąpić szumy uszne.

Jeśli często doświadcza Pan któregoś z tych objawów, może Pan mieć GERD. Lekarz pierwszego kontaktu może zalecić, aby pacjent szukał leczenia u wyspecjalizowanego otolaryngologa. Lekarz ten może przeprowadzić dokładną ocenę w celu ustalenia, czy cierpi Pan/Pani na GERD lub LPR.

Objawy GERD obejmują ból w gardle, ból gardła, uczucie dławienia się, trudności w połykaniu i ból w klatce piersiowej. Objawy GERD mogą wpływać na nawyki żywieniowe i sen. Stan ten może również prowadzić do przewlekłego zapalenia przełyku. W przypadku niektórych osób, GERD może być leczony silniejszymi lekami na receptę lub operacją.

Mono powoduje infekcje ucha

Istnieje kilka objawów mono, w tym ból gardła, zmęczenie, ból głowy i ból gardła. Migdałki i węzły chłonne na szyi stają się spuchnięte i mają białawy kolor. Leczenie mono koncentruje się na łagodzeniu objawów. W ciężkich przypadkach mogą być przepisane leki steroidowe. Leki przeciwwirusowe są rzadko skuteczne w walce z mono. Inne opcje leczenia obejmują ibuprofen i acetaminofen. Leki te mogą jednak podrażniać wątrobę.

Jeśli dziecko ma objawy mono, powinno zgłosić się do lekarza. Do postawienia właściwej diagnozy konieczne jest przeprowadzenie pełnego badania fizycznego, a także wykonanie posiewu z gardła w celu wykluczenia innych chorób, takich jak angina. Badania krwi mogą również pomóc w potwierdzeniu diagnozy mono. Badania krwi wykażą, czy pacjent ma przeciwciała przeciwko wirusowi mono i czy ma nieprawidłowy poziom białych krwinek. Zazwyczaj mono ustępuje bez leczenia, ale leczenie jest ważne. Pacjenci z objawami powinni pić dużo płynów i zdrowo się odżywiać.

Mono to choroba wirusowa, która może dotknąć małe dzieci i dorosłych. Jest ona wywoływana przez wirus Epsteina-Barr, ale może być również spowodowana przez inne pokrewne wirusy. U osób zakażonych mogą wystąpić łagodne objawy, w tym ból gardła, obrzęk węzłów chłonnych i gorączka. Objawy trwają zazwyczaj od sześciu do dziesięciu dni i są podobne do objawów anginy.

W niektórych przypadkach ból ucha może być wynikiem infekcji migdałków. Zapalenie migdałków to stan zapalny tych gruczołów po obu stronach gardła. Choć dzieci są bardziej podatne na tę dolegliwość, może ona wystąpić u dorosłych. Wirusy i bakterie powodują zapalenie migdałków. Innym częstym wirusem powodującym infekcje ucha z gardła jest mono, który może być śmiertelny, jeśli nie jest leczony.

Ropień zębowy powoduje ból ucha

Ból zęba może być oznaką problemu podstawowego, takiego jak zakażenie zęba lub ropień zębowy. Ból w szczęce lub uchu jest również częstym objawem zaburzeń TMJ, infekcji zatok lub infekcji ucha. Jeśli cierpisz z powodu tych objawów, najlepiej zgłoś się do lekarza.

W niektórych przypadkach ropień zębowy może powodować objawy, które docierają do gardła i powodują ból ucha. Objawy te mogą obejmować obrzęk dna jamy ustnej i ból szyi, zwłaszcza podczas przełykania. Ciężkie przypadki mogą również prowadzić do problemów z oddychaniem. Jeśli odczuwasz ból w gardle, odwiedź pogotowie. Lekarz może zlecić wykonanie tomografii komputerowej, która pomoże określić rozległość infekcji i ustalić najlepsze leczenie.

Ropień zębowy może być leczony antybiotykiem, jeśli jest to konieczne. W niektórych przypadkach ropień zęba można leczyć w gabinecie stomatologicznym. W innych przypadkach ropień może być leczony w szpitalnej izbie przyjęć. Lekarze izby przyjęć nie są przeszkoleni w zakresie leczenia problemów stomatologicznych, ale często mogą ustabilizować stan pacjenta za pomocą leków przeciwbólowych i antybiotyków.

W niektórych przypadkach ropień zębowy może powodować ból w uchu i szczęce. Wynika to z obecności gałęzi nerwów zaopatrujących w substancje czuciowe górne zęby. Nerwy te docierają również do gardła i ucha.

Paciorkowiec powoduje infekcje ucha

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko zaraziło się anginą, ważne jest, aby natychmiast leczyć infekcję. Zażycie leku obniżającego gorączkę, takiego jak ibuprofen lub acetaminofen, może pomóc złagodzić objawy. Również nawilżacz powietrza lub parownik z chłodną mgiełką może być pomocny w łagodzeniu gardła. Dziecko cierpiące na anginę powinno pozostać w domu przez co najmniej 24 godziny po zakończeniu leczenia, aby uniknąć przeniesienia infekcji na inne osoby.

Objawy anginy są podobne do objawów innych chorób, takich jak przeziębienie i grypa, a najczęstszym objawem jest gorączka. Istnieją jednak inne objawy, które mogą być spowodowane anginą, w tym ból głowy, nudności i ból brzucha. Niektórzy pacjenci doświadczają również szkarłatnej wysypki, która jest wysoce sugerująca Strep throat. Ponadto, migdałek będzie wyglądał na czerwony, spuchnięty i pokryty ropą.

Lekarz może przeprowadzić test na anginę poprzez wymaz z tylnej części gardła za pomocą wacika. Test ten może zidentyfikować zakażenie paciorkowcowe w ciągu kilku minut i zapewni receptę na antybiotyk. Jeśli jednak angina nie zostanie wykryta za pomocą szybkiego wymazu, konieczne może być wykonanie kolejnego badania laboratoryjnego.

Chociaż angina może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, leczenie jest zazwyczaj proste. Antybiotyki są przepisywane, aby pomóc złagodzić objawy i zapobiec gorączce reumatycznej i innym powikłaniom. Jeśli weźmiesz te leki, objawy znikną w ciągu tygodnia.