Po operacji plastycznej nosa możesz się zastanawiać, jak długo trwa gojenie się rany. Rana nie jest widoczna dla świata zewnętrznego przez okres do roku. Jednak skóra na czubku nosa może spuchnąć i stać się bagnista. Jest to normalne i z czasem zanika – ta część materiału jest zaczerpnięta ze strony happinessdiy.pl.

Jak długo goi się rana po operacji plastycznej nosa?

Czas gojenia się rany po operacji plastycznej zależy od obszaru nosa i innych czynników. Rana rozwinie tkankę bliznowatą, a jej wygląd będzie różny na różnych etapach. Istnieją trzy odrębne fazy gojenia się rany: faza zapalna, faza proliferacyjna i faza przebudowy. Pierwsza faza nazywana jest fazą zapalną i trwa kilka dni. W tym czasie rana będzie czerwona i obrzęknięta.

Faza pooperacyjna procesu zdrowienia może trwać od czterech do sześciu miesięcy, choć u niektórych pacjentów może trwać dłużej. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci powinni unikać wydmuchiwania nosa i kichania przez usta przez około cztery tygodnie. W tym czasie powinni unikać zakurzonych i zadymionych środowisk. Postępowanie zgodnie z instrukcjami chirurga jest ważne dla procesu powrotu do zdrowia.

Po zabiegu operacyjnym rana zacznie się goić. Ten etap charakteryzuje się pojawieniem się szwów wokół brzegów rany. Kolagen będzie się tworzył i dojrzewał na tym etapie, zapewniając prawdziwą wytrzymałość naprawionej rany. Siła tej naprawy będzie różna, w zależności od miejsca, w którym znajduje się rana, jakości ukrwienia rany oraz jej odżywienia. Całkowite zagojenie się rany może trwać od pięciu do sześciu dni, ale nierzadko trwa nawet trzy tygodnie.

Rana, która goi się po operacji plastycznej nosa jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji. Zazwyczaj jest ona przykrywana plastikową szyną przez cztery do sześciu dni. Zabieg nie powoduje bólu i można go bardzo łatwo usunąć. Zazwyczaj pacjenci wracają do pracy i pełnej aktywności po dwóch tygodniach.

Jeśli miałeś operację na nosie, powinieneś spróbować spać z podniesioną głową przez kilka dni. Pomoże to zapobiec powstawaniu siniaków. Staraj się również nie wydmuchiwać nosa, ponieważ spowoduje to dodatkowe krwawienie i obrzęk. Dodatkowo, Twoje ciało będzie potrzebowało okresu odpoczynku, aby prawidłowo się zagoić. Jedzenie pokarmów bogatych w białko i witaminę C pomoże w naprawie uszkodzonych tkanek.

Rana może wymagać maści z antybiotykiem i codziennego oczyszczania. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli drenaż utrzymuje się lub zmienia konsystencję. W tym czasie należy również stosować krem z filtrem lub inną ochronę przeciwsłoneczną, aby zapobiec zakażeniu rany.

Jeśli masz operację plastyczną nosa, powinieneś rozważyć noszenie gipsu przez co najmniej tydzień. Da to Twojemu chirurgowi możliwość oceny kształtu Twojego nosa oraz oceny gojenia się rany. W niektórych przypadkach, możesz samodzielnie usunąć gips. Pamiętaj jednak, że ważne jest, aby zdjąć gips ostrożnie. Jeśli to zrobisz, bądź delikatny i użyj pary do jego usunięcia. Jeśli usuwasz go samodzielnie, zrób zdjęcie nosa, aby w razie potrzeby móc się do niego odnieść.

W niektórych przypadkach do naprawy ran na twarzy stosuje się przeszczepy skóry o pełnej grubości. Do tego zabiegu wybierane jest miejsce dawcze. Miejsce pobrania jest zazwyczaj niepozorne. Przeszczep jest następnie ostrożnie mocowany do pierwotnej rany. Następnie pokrywa się go specjalnym opatrunkiem, aby zachęcić naczynia krwionośne do wrastania w niego. Ten wstępny proces może trwać od siedmiu do dziesięciu dni, ale jest zalecany, aby zapewnić bezpieczne umocowanie przeszczepu w podstawie rany.

Ile to kosztuje?

Koszt operacji plastycznej nosa różni się w zależności od rodzaju zabiegu i lokalizacji placówki. Drobna korekta nosa będzie prawdopodobnie kosztować mniej, natomiast poważna rekonstrukcja jest bardziej skomplikowana i kosztowna. Procedura jest wykonywana w celu poprawy kształtu i funkcji nosa, a także może być wykonana z powodów etnicznych lub estetycznych. Przed podjęciem decyzji najlepiej porozmawiać z certyfikowanym chirurgiem plastycznym.

Przed wyborem chirurga plastyka nosa, ważne jest, aby omówić koszty z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz może polecić chirurga, który akceptuje Twoje ubezpieczenie. Chirurg może zaoferować plany płatności za pośrednictwem zewnętrznej firmy finansującej. Jednak przed podpisaniem umowy z firmą finansującą, ważne jest, aby zrozumieć, co procedura będzie kosztować. Niektórzy chirurdzy plastyczni oferują plany płatności bez odsetek przez określony czas.

Koszt rhinoplastyki różni się w zależności od czynników takich jak doświadczenie chirurga, lokalizacja i specjalizacja. Możesz spodziewać się, że zapłacisz więcej za operację plastyczną nosa, jeśli mieszkasz w regionie o wysokich kosztach. Jeśli jednak mieszkasz w regionie o niższych dochodach, możesz spodziewać się, że zapłacisz mniej.

Operacja zazwyczaj odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i może wymagać znieczulenia ogólnego lub miejscowego. Może być również podany dożylnie środek uspokajający. Może zostać przeprowadzone badanie przedoperacyjne. Może być również konieczne opłacenie wizyt kontrolnych po zabiegu. Po zabiegu pacjent otrzyma okłady z lodu lub gazę, aby utrzymać obszar w czystości. Dodatkowo, otrzymają Państwo leki przeciwbólowe, aby opanować ból.

Sam zabieg kosztuje od $12,000 do $18,000, w zależności od złożoności i lokalizacji. Średnia cena rhinoplastyki wynosi $7,750, ale niektórzy chirurdzy rhinoplasty pobierają więcej niż to. Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem operacji plastycznej nosa, to świetny pomysł, aby rozejrzeć się za wykwalifikowanym chirurgiem. Upewnij się tylko, że wybierasz tego, który ma dobrą reputację i doskonałe wyniki.

Należy również upewnić się, aby znaleźć chirurga, który dobrze współpracuje z tobą. Twój chirurg powinien znać Twoje cele i oczekiwania, abyś mogła jasno określić swoje cele estetyczne. Twój chirurg może nie być w stanie wykonać zabiegu prawidłowo, jeśli nie czuje się z Tobą komfortowo. Wybierz chirurga, który specjalizuje się w operacjach nosa i który będzie pracował z Tobą i Twoimi unikalnymi potrzebami.

W zależności od rodzaju rhinoplastyki, którą wybierzesz, Twój chirurg może wykonać zabieg kosmetyczny lub bardziej skomplikowaną operację, która może skorygować wiele problemów. Zamknięta operacja nosa, na przykład, wymaga mniejszego podniesienia skóry niż otwarta, ale wymaga bardziej złożonej techniki chirurgicznej. W związku z tym jest ona na ogół tańsza niż otwarta rhinoplastyka.

Całkowity koszt operacji plastycznej nosa zależy od kilku czynników, w tym złożoności zabiegu i honorarium chirurga. Przed podjęciem decyzji o wyborze chirurga, ważne jest, aby rozważyć całkowity koszt operacji. Należy pamiętać, że pokrycie ubezpieczenia i koszt znieczulenia mogą wpłynąć na całkowity koszt.

Jak długo trwa zabieg?

Długość czasu wymaganego do powstania rany po operacji plastycznej nosa zależy od zakresu operacji. Ten rodzaj operacji, określany jako rhinoplastyka, polega na przekształceniu struktury kostnej i chrzęstnej nosa w celu uzyskania pożądanego efektu. Powstały obrzęk wymaga czasu na ustąpienie, a wyściółka nosa będzie potrzebowała dodatkowego czasu na zagojenie. Aby zmniejszyć obrzęk i utrzymać ranę w czystości, pacjenci mogą stosować sól fizjologiczną w sprayu do nosa.

Bezpośrednio po operacji ważne jest dokładne przestrzeganie instrukcji pooperacyjnych. Rana będzie wymagała owinięcia i zapakowania. W pierwszych dniach po operacji normalnym zjawiskiem jest wodnista wydzielina. Jeśli wydzielina jest zielona, żółta lub mętna, może to świadczyć o zakażeniu.

Ponadto po zabiegu rhinoplastyki może wystąpić zasinienie. Nie jest to bolesne i trwa zazwyczaj około pięciu dni. Może być bardziej zauważalne w okolicach oczu lub nosa. Aby zminimalizować zasinienie można zastosować lód. Siniaki znikną w ciągu dwóch do trzech tygodni.

Inną procedurą przywracającą kształt nosa jest płat policzkowy. Technika ta polega na przeniesieniu skóry z policzka do nosa w dwóch etapach. Jeden etap polega na podzieleniu mocowania płata do policzka, a drugi na dokończeniu zamykania ubytku w nosie.

Po zabiegu pacjenci będą zobowiązani do przestrzegania określonych instrukcji. Niektóre z tych instrukcji obejmują unikanie intensywnej aktywności podczas gojenia się rany. Pacjenci powinni skonsultować się ze swoim chirurgiem, aby upewnić się, że są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Czas rekonwalescencji może być różny u różnych osób, dlatego pacjenci powinni skonsultować się z chirurgiem, aby uzyskać spersonalizowane instrukcje.

W ciągu pierwszych pięciu do siedmiu dni po zabiegu obszar dawczy będzie się goił. W tym czasie fibroblasty będą gromadzić się w miejscu rany i produkować kolagen. Kolagen ten będzie wzmacniał ranę. Po tym czasie wzrost będzie się wyrównywał.

Przeszczep skóry może być również wykorzystany do przywrócenia kształtu i powierzchni nosa. Ponieważ skóra górnej części nosa jest cienka i ruchoma, skóra z czoła może być dobrze dopasowana. Nacięcie do przeszczepu skóry można ukryć w linii włosów. Przeszczep jest następnie przykrywany opatrunkiem z bolsterem przez kilka dni, zanim pacjent będzie mógł wrócić do normalnej aktywności.