Mezoterapia igłowa to zabieg wszechstronny, który odpowiada na najważniejsze potrzeby skóry. Można zastosować ją w celu: redukcji zmarszczek, nawilżenia skóry, odświeżenia cery, leczenia trądziku, powstrzymania wypadania włosów. Jej działanie opiera się na aplikacji składników aktywnych do skóry za pomocą metody mikronakłuwania. Co warto wiedzieć na temat mezoterapii?

Co to jest mezoterapia igłowa?

Słowo mezoterapia wywodzi się od łacińskich słów „mezo” i „terapia”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „leczenie od środka”. Procedura polega na nakłuwaniu środkowej warstwy skóry (mezodermy) i jednoczesnym podawaniu wybranych składników aktywnych. Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ jest mało inwazyjna i można dostosować ją do różnych potrzeb. Służy do odmładzania i nawilżania skóry twarzy, szyi i dekoltu, leczenia łysienia skóry głowy oraz redukcji cellulitu na udach czy pośladkach. Wspomaga leczenie blizn i rozstępów.

Mezoterapia igłowa przeznaczona jest zarówno dla osób posiadających cerę dojrzałą, które chcą usunąć pojawiające się oznaki starzenia, jak i dla osób młodych, które chcą poprawić kondycję cery oraz opóźnić moment pojawienia się pierwszych zmarszczek.

Mezoterapia twarzy – przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem iniekcyjnym, a więc powinna być wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji. Zabieg powoduje minimalny dyskomfort, więc zwykle nie wymaga znieczulenia. Wykonywany jest przy pomocy strzykawki i bardzo cienkiej igły lub specjalnego „pistoletu” do mezoterapii. Składniki aktywne zostają precyzyjnie zaaplikowane podczas serii drobnych nakłuć. Igły zagłębiają się na ściśle określoną głębokość (od 1 do 4 mm, w zależności od leczonego obszaru), bez ryzyka uszkodzenia zdrowych tkanek.

W skład preparatów stosowanych podczas mezoterapii wchodzą przeważnie: kwas hialuronowy, kolagen, aminokwasy, minerały, enzymy, witaminy. W ostatnim czasie popularne stało się użycie osocza bogatopłytkowego do mezoterapii – metodę tę stosują m.in. specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki. Niezależnie od użytego preparatu, dla uzyskania satysfakcjonujących i trwałych rezultatów, zalecane jest przeprowadzenie serii zabiegów mezoterapii igłowej twarzy.

Zalety mezoterapii igłowej twarzy

Mezoterapia igłowa twarzy to jeden z najchętniej wybieranych niechirurgicznych zabiegów estetycznych ze względu na liczne zalety, m.in.:

  • Zaspokaja najważniejsze potrzeby skóry – zastosowane podczas zabiegu koktajle dopasowywane są do indywidualnych potrzeb skóry.
  • Podczas mezoterapii igłowej pobudzona zostaje produkcja kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i elastyczność, a drobne zmarszczki zostają wyraźnie spłycone.
  • Poprawia ogólną kondycję cery – nie tylko ją napina i odmładza, ale też nawilża, odżywia i rewitalizuje.
  • Mezoterapia igłowa pozwala zredukować takie niedoskonałości, jak: plamy starcze, przebarwienia i zmarszczki, nierównomierny koloryt.
  • Ideą mezoterapii jest to, że koryguje podstawowe problemy, które przyczyniają się do powstawania niedoskonałości skórnych – pobudza słabe mikrokrążenie w skórze, redukuje wolne rodniki i stymuluje syntezę kolagenu.
  • Mezoterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym. Można wykonywać ją nawet na tak delikatnych obszarach, jak okolice oczu i ust czy skóra na szyi.

Więcej na temat mezoterapii igłowej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/