Kris Jenner zdecydowała się na operację plastyczną płatka ucha, ale jej córki nie były tak chętne. Zabrała więc ze sobą Kim Kardashian po wsparcie. Operacja była stosunkowo prosta i została przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym. Chirurg usunął nadmiar tkanki płatka ucha, zszywając ją z powrotem, aby stworzyć zrównoważony kształt ucha. Chociaż dorośli zwykle poddawani są znieczuleniu miejscowemu, dzieci mogą potrzebować znieczulenia ogólnego.

Operacja naprawy płatka ucha

Operacja naprawy płatka ucha jest bezpiecznym i skutecznym sposobem naprawy rozerwanego płatka ucha. Jest ona często wykonywana w znieczuleniu miejscowym i wymaga minimalnego lub zerowego czasu przestoju. Zabieg wykonywany jest również w sedacji lub w znieczuleniu dożylnym. Skóra w płatku ucha jest usuwana, a nowa skóra jest zszywana – cytat ten pochodzi od redaktora strony staffikhodowla.pl. Operacja trwa zwykle mniej niż godzinę.

Zabieg może być wykonany na obu uszach jednocześnie. Chirurg usunie nadmiar skóry i obróci płatek ucha. Zabieg wykonywany jest w gabinecie lekarskim i może być przeprowadzony przy znieczuleniu miejscowym. Miejscowy środek znieczulający będzie szczypać podczas zabiegu. Zabieg pozostawi małą, delikatną bliznę.

Czas rekonwalescencji po operacji naprawy płatka ucha wynosi zazwyczaj mniej niż dwa tygodnie. Pacjenci mogą wrócić do pracy i codziennych czynności już następnego dnia. Ból pooperacyjny jest zazwyczaj minimalny i może być kontrolowany za pomocą dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych. Po zabiegu pacjenci są instruowani, aby stosować maść z antybiotykiem w miejscach nacięcia. Po ustąpieniu obrzęku, szwy zostaną usunięte.

Proces rekonwalescencji po operacji naprawy płatka ucha zależy od tego, jak rozległe jest uszkodzenie. Po operacji może pozostać niewielka blizna, która jednak z czasem zanika. Większości pacjentów blizna nie przeszkadza.

Operacja zmiany kształtu i zmniejszenia płatka ucha

Operacja zmiany kształtu i zmniejszenia płatka ucha jest często wykonywanym zabiegiem. Jest to zabieg mało inwazyjny, który trwa zazwyczaj około dwóch do trzech godzin. Pacjenci są umieszczani w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a chrząstka ucha jest przekształcana w celu zmiany kształtu. Po zabiegu pacjenci zazwyczaj będą mieli założone szwy i duży opatrunek, aby chronić ucho. Po zabiegu pacjenci powinni stosować się do zaleceń lekarza, aby zapobiec infekcji.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie chcą zmienić kształt swoich uszu lub je zmniejszyć. Niektórzy ludzie rodzą się z przerośniętymi uszami, zwanymi makrotią. Inni rodzą się bez uszu. W takich przypadkach chirurg może zalecić zmianę kształtu obu uszu.

Zabieg trwa zazwyczaj trzydzieści minut na każde ucho. Chirurg znieczuli skórę i za pomocą rysunków narysuje na uchu pożądany kształt. Nadmiar skóry zostanie następnie usunięty. Zazwyczaj jeszcze tego samego dnia pacjenci mogą powrócić do lekkiej aktywności fizycznej.

Zbyt duże lub zbyt długie płatki uszu są nieestetyczne i niekorzystnie wpływają na ogólny wygląd osoby. Mogą również powodować dyskomfort i asymetrię twarzy. Płatki uszne mogą się rozciągać wraz z wiekiem, a ciężar biżuterii może je pociągać. Na szczęście można wykonać zabieg, który zmniejszy lub nawet wyeliminuje te problemy.

Operacja zmiany kształtu i zmniejszenia płatów usznych jest procedurą bezpieczną dla zdrowych pacjentów. Zabieg jest szybki, a pacjenci są w stanie powrócić do normalnych czynności już następnego dnia. Po operacji pacjenci powinni spać z podniesioną głową, aby utrzymać obrzęk pod kontrolą. W ciągu dnia lub dwóch powinni być w stanie wrócić do pracy i codziennych czynności. Jeśli rozważasz operację zmiany kształtu płatka ucha i/lub jego zmniejszenia, rozważ Buckingham Center for Facial Plastic Surgery w Austin. Pracujący tam chirurg jest doskonale wyszkolony i doświadczony.

Operacja zmiany kształtu płatka ucha

Chociaż operacja zmiany kształtu płatka ucha może spowodować trwałą zmianę wyglądu, większość pacjentów jest w stanie wrócić do pracy lub lekkiej aktywności natychmiast po zabiegu. Ważne jest, aby sprawdzić biuro chirurga dla procedur rewizyjnych, jeśli jesteś niezadowolony z wyników. Procedura jest uważana za kosmetyczną i nie jest objęta ubezpieczeniem medycznym, ale zwykle jest mniej kosztowna niż można założyć. Cena zależy od stopnia uszkodzenia i opłat chirurga.

Chirurg może zdecydować się na użycie szwów do zamknięcia dziury lub rozciągnięcia płatka ucha, aby poprawić jego wygląd. Robi się to, aby zmniejszyć ryzyko powstania blizny. Operacja ta nie jest jednak pozbawiona ryzyka. Istnieje szansa na nierównomierne gojenie i niepełne zagojenie.

Operacja płatka ucha nie jest dla każdego. Zabieg jest niezwykle delikatny i powinien być wykonywany tylko przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego z dużym doświadczeniem. Ta operacja kosmetyczna może być niebezpieczna, jeśli zostanie wykonana przez niedoświadczonego lekarza. Zabieg jest często przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, ale może być również wykonany w znieczuleniu ogólnym, jeśli pacjentem jest dziecko.

Lekarz może wykonać otoplastykę w ambulatoryjnym centrum chirurgicznym lub w szpitalu, a proces ten trwa zwykle około dwóch godzin. Chirurg wykona nacięcia na tylnej części ucha i w wewnętrznych fałdach. Chrząstka zostanie następnie złożona i zabezpieczona na miejscu za pomocą szwów. Osoba może odczuwać pewien ból po zabiegu, ale zazwyczaj nie jest on wystarczający, aby spowodować poważne komplikacje.